Já ji taky chci! Krásnou, vysokou, štíhlou .......

29. února 2008 v 9:15 | větrník
O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví.
I v naší obci toto téma budí rozruch. Pátral jsem po internetových stránkách a pro všechny, kteří hlasovali v referendu pro výstavbů těch cca 190 metrových monster, mám radostnou zprávu. Můžete mít svojí vlastní vrtuli na zahradě, když se Vám tak líbí.
Jestliže se pro malou domácí elektrárnu rozhodnete, máte v podstatě dvě možnosti - postavit si ji sami, nebo zakoupit jako hotový výrobek či stavebnici. Zájemce je možno odkázat například na knihu, která u nás loni vyšla. Napsal ji Uwe Hallenga a jmenuje se "Malá větrná elektrárna. Návod ke stavbě s konstrukčními výkresy." Jde o návod na stavbu větrné elektrárny s dvoulistou vrtulí o průměru 2,2 m s výkonem okolo 0,5 kW. Další informace se dají čerpat z tuzemských, ale zejména zahraničních zdrojů na internetu (viz např. http://www.instructables.com/id/EDTMO3QLQIEP287OGM/).
Větrnou elektrárnu samozřejmě nemůžete umístit kdekoliv. Vlastně můžete, ale aby vyráběla elektřinu, potřebujete vítr. To je síla nestálá a nevyzpytatelná, a zároveň všudypřítomná jako fluidum starověkých alchymistů. Ale třeba si ji postavíte do skalky místo zahradního trpaslíka - kýč jako kýč. No a když elektřinu vyrábět nebude, nezbyde Vám, než spoléhat na návštěvníky, kteří by za prohlídku mohli i něco zaplatit.

Vždyť je to přece krásná stavba, která k nám přitáhne návštěvníky!!!

P.s.: Informace ohledně instalace určitě rády poskytnou firmy, zabývající se výrobou a prodejem těchto zařízení. Ale ještě lepší je sehnat investora, nebo se obrátit na spoluobčany, kteří se bezpochyby - díky hlasování v referendu - o tuto problematiku zajímaly a zajímají. Pokud máte zájem o kontakty, napište mi.
Minimálně devět Vám jich zašlu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama