Taková je pravda!?

1. března 2008 v 9:46 | Urban Josef
Tento článek jsem si jako adninistrátor dovolil přesunout z komentářů. Komentáře jsou částečně skryty. Myslím, že tento příspěvek patří na titulní stranu.
Vážení čtenáři pokud, budete mít takovýto obsáhlý a svým obsahem takto zásadní komentář, pošlete mi ho na mail a já ho zveřejním na hlavní straně. větrník
Počkal jsem si témeř 5 měsíců jestli si toho všimne třeba někdo z vážených zastupitelů nebo z řad občanstva, ale spíš jsem to čekal od zastupitelů, protože tam sedí nejlepší z nejlepších a určitě se o věci veřejné zajímají do podrobností i když tohle není drobnost, ale totální selhání všech.Vážení, jak můžete hlasovat ohledně vět. el., že se pronajme tohle, smlouva o výstavbě s tímhle, když si nevšimnete zásadní věci, která byla hned na začátku. Místo určené pro výstavbu vět. el. bylo ve volebním lístku napsáno na Hraničním kopci. A zde je ten problém. Hraniční kopec ten prostě není, je pouze Zadní Hraniční Vrch a jeho kóta je v jiném katastru. Do katastru obce pouze zasahuje Hraniční les. Ještě větší překvapení je, kdy se podíváme na projekt ve kterém jsou elektrárny roztaženy přes celý Lichkov a jsou umístěny do oblasti Dvorského kopce.Toto vše je důsledkem povrchní práce zastupitelů, uspěchaného referenda které se lámalo přes koleno z jediného důvodu - nedat čas na vzpamatování se těm kteří jsou pro, ale po prohlídce fotek s vět. el.a po přečtení příslušné literatury už by jejich hlas byl nejistý. A hlavně nedat prostor těm, kteří tento záměr chápou jako totální degradaci okolní přírody. Dopad by byl i v jiných oblastech. Jen tak okrajově, zkuste si zavolat do realitní kanceláře, že prodáte dům z kterého budou pěkně na dohled větrníky a ještě jejich vzdálenost, hlavně nesmíte zapomenout i na ty co chce stavět Mladkov, a věřte, že po prvním hovoru už se nikdo neozve. Toto jsem si sám vyzkoušel. Někde jsem četl, že nejhorší je to, když hluší a slepí vedou hluché a slepé. Tady toto přirovnání sedí. Obyvatelstvu obce při hlasování o vět. el nějak uniklo, že tady žijí oni a jejich děti, Obecní úřad tady nežije, to je jen budova, a peníze potřebují především ti, kteří tady žijí.Toto je cesta zcela opačná pro obyvatele. Uhradí Vám obec případný rozdíl v ceně nemovitosti. Zlevní Vám někdo elektřinu když už si tady zprzníte krajinu. Jsem zcela přesvědčen o jedné věci a to, že se nám bude za pár roků z ceny el. energie točit hlava. Tohle je jen pár příkladů, je jich daleko víc. Dnes už se nedivím že se v Lichkově nedá postavit lyžařský vlek, byl zlikvidován záměr postavit něco jako Rybářskou baštu i z vol. hřištěm. Nevím jestli mám jen pocit nebo je to pravda, ale snad už Národní výbor a s ním i Národní fronta přece nejsou.
Poslední věta, občane a i ti horliví, dávejte si příště pozor až se bude o něčem dalším hlasovat, věnujte tomu řádnou pozornost, samozřejmě i zastupitelé, aby jste zase při nějakém "fofru" nepřišli o nemovitost.
Zdraví Urban
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama