Dílčí vítězství OS Za naši přírodu a tohoto blogu

23. dubna 2008 v 9:21 | větrník
Na zasedání městského zastupitelstva v Králíkách dne 14. dubna 2008 bylo pod podem č. 4.5. k projednání téma týkající se větrných elektráren v kralickém okolí. Přesněji šlo o místa vytipovaná investory:
a) v lokalitě "Veselka" (Červený potok)
b) v katastrálním území Heřmanice u Králík
c) v katastrálním území Prostřední Lipka
ZM po projednání tohoto bodu nesouhlasilo s podáním žádosti investorů o povolení připojení nové výrobny elektrické energie k distribuční soustavě ČEZ Distribuce v souvislosti s výstavbou větrného parku. Co to znamená pro občany malebné krajiny okolí Králík? Prozatím nikdo ze třech zájemců o výstavbu VE nedostal povolení od města aby si zajistil připojení zamýšlených větrníků k distribuční soustavě ČEZu. To znamená , že pro firmy nemá smysl, jak vynakládat nemalé finanční prostředky (studie, povolení, atd.), tak podnikat žádné další kroky směřující k výstavbě VE.
Jedním z návrhů v diskuzi k tomuto bodu bylo rozhodnout, jednou pro vždy, zda VE budou v okolí Králík stát. Z diskuze vyplynulo, že to není zapotřebí. Ukázat to mělo pro nás, výše zmiňované, úspěšné hlasování.

VE, alespoň prozatím, na kralickém území stát nebudou!

Jak jsme se ujistili po zasedání zastupitelů, naše snaha nebyla marná. Dle slov některých zastupitelů po shlédnutí nejenom těchto stránek začali o případné výstavbě VE daleko více přemýšlet. Nestačili jim pouze klady vyřčené investorskými společnostmi, vzali v potaz i možné problémy spojené se zamýšlenou výstavbou větrných parků.
Nezbývá nám než doufat, že stanovisko vyřčené ZM bude konečné a tento "náš" kout, prozatím nedotčené přírody, zůstane takový jaký je. Přitažlivý, jak pro nás zde žijící občany, tak i pro případné návštěvníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama