Expanze větrníků na vesnice pokračuje utajeně kvůli emocím obyvatel

22. dubna 2008 v 8:26 | větrník
Přestože se na Vysočině vzedmula vlna nevole proti výstavbě větrných elektráren, pokračují smělé plány na celé ,,parky" větrníků. Zatímco některé obce nabídku razantně odmítnou, jinde investoři pochodí. Například zatímco vesnice u jaderné elektrárny Dukovany, kde měl vyrůst obří park se čtyřmi desítkami větrníků, byly jasně proti, jejich sousedé pomáhají s realizací. Na hranicích Vysočiny tak vyroste dalších třináct stožárů. S desítkami větrných elektráren se počítá rovněž na Havlíčkobrodsku. Přitom záměr s uvedením přesných míst, kde budou větrníky stát, firmy úzkostlivě tají, aby nevyvolával emoce mezi obyvateli.
P.s.: Proč asi? Nejlepší je domluvit se s několika zastupiteli obce (kteří tzv. připraví "schůdné prostředí") Pozvat lidi na nesmyslný výlet, dále jim dát něco zadarmo a je takřka vyhráno. Pokud poté následuje připravené, bleskové referendum (hlavně se k voličům nesmí dostat žádné negativní informace) - jedná se skoro o jistotu. Hlavně vše stihnout co nejrychleji, nejlépe do jednoho měsíce. Dříve nikdo nemá šanci zareagovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Urban Josef Urban | E-mail | 22. dubna 2008 v 13:49 | Reagovat

Pokud nevíte okom že se to mluví , tak Vám to prozradím,jedná se o Lichkov v okrese Ústí/Orlicí.Bylo to jako z pohádky Mrazík,kde na závěr vypráví babička z okna, já tam taky byla, jedlo se, pilo se...

                      zdraví Urban

2 větrník větrník | 23. dubna 2008 v 8:42 | Reagovat

Neměl jsem na mysli konkrétní obec. Stačí se podívat po nejbližším okolí a zjistíte, že z padesáti procent je to všude stejné. Beru to jako nešvar dnešní doby. Peníze do rozpočtů jsou pro obce nejdůležitější. Krajina, potažmo životní prostředí, v místě příslušném žijící občané jsou až kdesi v pozadí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama