Jeden názor z jedné obce, ale hodí se na všechny.

1. dubna 2008 v 20:27 | kokos
VE jsem vždycky považoval a stále považuji za čistý zdroj energie. Lidé by si ale měli dát pozor, do jakého prostředí větrníky vsadí. Myslím, že každému je jasné, že území v okolí Čermné a vůbec celé Podorlicko je z krajinářského hlediska velmi cenné a jakýkoliv necitlivý zásah ho může nenávratně poškodit. Když jsem ve své diplomové práci rozebíral fenomén chataření, setkal jsem se s obdobným problémem. Výstavba chatových osad v krajinářsky cenných a pohledově exponovaných místech se v druhé polovině minulého století vymklo kontrole a stávalo se to velkým problémem, který v 70. letech vyústil v náležitá opatření proti tomuto vývoji. My ale neřešíme chatičky, či chatové osady, ale stometrová monstra, která budou hyzdit nejen naši rodnou hroudu, ale i krajinu v širokém okolí, a to jen za pár šušňů, které investor nasype obci. Vím, že obec má málo peněz, ale v tom bych problém neviděl. Problém je v tom, že obci chybí mozek, který by pro peníze šáhl jinam a daleko efektivnějším způsobem. Ono ale přemýšlet bolí a proto jsme v situaci, v které bychom obětovali naše "zlato", jenom abychom měli o nějaký ten tisíc víc.
Převzato z diskusního fóra stránek Horní Čermné
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Urban Josef Urban | E-mail | 2. dubna 2008 v 16:29 | Reagovat

Právě proto že v obcích chybí mozky, tato pravomoc/takhle zasekat krajinu/ by jim měla být odejmuta.Říkám to z jediného důvodu,minulý týden jsem hovořil se starostou z okolí Žamberka,a ten se k tomuto problému/větrné elektrárny/ postavil takto:oslovil nás zájemce, postavit v našem katastru dvě elektrárny, výška s vrtulí 150 metrů. Uděláme anketu,pokud budou občané souhlasit, tak jim dáme povolení.Na moje připomínky že zkazí krajinu,okolním obcím se to nebude líbit atd.jsem dostal odpověď hodnou starosty,od nás na ně nebude vidět a ostatní si na ně můžou klidně čumět.Hlavně že nám to dá nějaké peníze.Protože starostu dobře znám, tak můžu vyloučit " mozek" ale myslím si že většině chybí hrdost a patriotismus.Tak to vidím já.

               zdraví Urban

2 Prvosenka jarní Prvosenka jarní | 14. dubna 2008 v 12:34 | Reagovat

Pane Urbane, máte tu hodně gramatických chyb!Před(a)se čárka nedělá mimo ojedinělých případu, ale čárka se dělá například před(že)!!Myslím ,že "mozek" by se měl vyloučit někde jinde...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama