Nechtějí větrné elektrárny

12. dubna 2008 v 17:31 | Jarmila Sekaninová
Občané Ludíkova se přiřadili k dalším obyvatelům našeho regionu, kteří netouží mít na svém území věrnou elektrárnu. Vyplynulo to z ankety, která se na začátku roku v obci uskutečnila.
"Loni v červenci jsme byli osloveni firmou Arnnex, která projevila zájem postavit v našem katastru větrnou elektrárnu. Sedmičlenné zastupitelstvo schválilo, že se do projektu zapojíme. Ale pod podmínkou, že konečné rozhodnutí necháme na občanech," uvedl starosta Jaroslav Hošek s tím, že všichni obyvatelé byli seznámeni s problematikou větrných elektráren. "Lidé získali informace o jejich významu i využití, ohledně zlepšení životního prostředí a také finanční otázky."
A jaké byly konečné výsledky? Rozdílem deseti hlasů nakonec k sepsání smlouvy nedojde. Občané svým rozhodnutím výstavbě větrných elektráren v Ludíkově zabránili.
9.4.2008 0:17:00 Z Orlických hor

Také v naší obci nabízela firma Arnnex výstavby VE. Tak jsme se podívali na internetu na hospodaření této firmy, a nestačili jsme se divit. V prvém roce činnosti zisk 22 tisíc. Ve druhém ztráta 133 tis. a v roce 2006 ztráta 168 tis. korun. Jako špatný vtip se nám zdálo, že nám tato firma nabízí ručení veškerým svým majetkem. Slušně jsme poděkovali za nabídku, s přáním ať to zkusí někde jinde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama