Obyvatelé Vítkova řekli NE větrným elektrárnám!

17. dubna 2008 v 7:59 | větrník
Město Vítkov leží v členitém terénu Vítkovských vrchů, které náleží celku Nízkého Jeseníku. Zájem postavit v okolí větrný park trvá již delší dobu. Vzhledem k tomu, že na výstavbu větrných elektráren existují různé názory, většina obcí v okolí uspořádala anketu, aby se občané mohli k tématu vyjádřit. "My také chceme znát názor občanů před tak důležitým rozhodnutím, jakým je povolení stavby "větrníků" na území našeho města, řekl ing. Pavel Smolka, starosta Vítkova a dodal: "Co asi ovlivní naše rozhodování nejvíce, je změna vzhledu krajiny. Je důležité uvědomit si, že není až tak podstatné, zda elektrárna stojí na katastru té či oné obce, ale odkud a jak moc je vidět. A proto je pro nás důležitý postoj občanů obce Čermná ve Slezsku.
Za jeden větrník s průměrem rotoru 82 m, výškou věže od 78 do 138 m a s výkonem 2 000 kW by bylo možné získat minimálně 2 000 000,- Kč. Předpokládaný počet elektráren na katastru je 5 až 12 VE. V případě Vítkova se tedy může diskutovat i o více než dvaceti milionech, které by mohly přitéct do městské pokladny.
I přes tyto velice lákavé argumenty (oproti jiným obcím je rozdíl v řádech statisíců) občané v anketě, kterou uspořádalo město ŘEKLI JASNÉ NE - cca 63% hlasujících bylo proti.
Výsledky ankety
Otázka: Souhlasíte s výstavbou větrných elektráren v uvedené lokalitě?
Celkový počet hlasů:
840
Platných hlasů:
831
Neplatných hlasů:
9
Hlasováno ANO
Hlasováno NE
"papírová forma"
168
235
internet
139
289
celkem procent
36,94%
63,06%
celkem hlasů
307
524
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Urban Josef Urban | E-mail | 17. dubna 2008 v 8:32 | Reagovat

V Lichkově jeden z občanů konstatoval výsledek referenda tímto, konečně zvítězil zdravý rozum.Můj názor je takový,zdravý rozum zvítězil ve Vítkově a nemalý podíl na tom má určitě i starosta. A pokud to převedeme na peníze a srovnáme to s naši obcí, tak před panem starostou z Vítkova se hluboce klaním.

Myslím si že to je jedna z dalších oblastí která neztratila hrdost a svým rozhodnutím projevila patriotismus ke své krajině a městu. Na rozdíl od obce Lichkov, která svůj kraj prodala za směšný peníz.

                         zdraví Urban

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama