Reakce na článek: Názor řadového občana?

15. dubna 2008 v 19:02 | větrník
Jako administrátor stránek jsem si dovolil "vytáhnout" komentáře na viditelnější místo.

[1]Prvosenka jarní, 14.4.2008 12:19

Názor řadového občana? Dobrá otázka.Když jsem tak pročetl články Vašeho združení tak mě zaráží jedna věc. A to:Proč jednatelem je člověk co v Lichkově zničil sjezdovku a tím prakticky zničil možnost zimního vyžití v obci, zavřel penzion a krom toho se chová jako hulvát,když tu uvádíte turismus a návštěvnost z měst.A proč vy, pane autore těchto stránek, si pod těmito "nebezpečnými strašáky" v Králíkách stavíte dům.

[2]Josef Urban, mail, 14.4.2008 14:30

Vážený,
na rozdíl od Vás se nebojím pod své články podepsat, svůj názor na cokoli, říkat veřejně a hlavně, pokud mám na něco názor nebo si myslím že je něco jinak, tak si opatřím informace. To znamená, že pokud si myslíte, že jsem zničil sjezdovku, tak se dostavte osobně a bude Vám předloženo dostatek písemných důkazů, že vina je někde jinde. Bylo by dobré si pozorně přečíst zpětně LO a vyžádat si otevřené dopisy zastupitelům. A vůbec, lepší pro Vás by bylo zůčastňovat se jednání zastupitelstva. Já na rozdíl od Vás se zůčastňuji všech a pokud by jste tam chodil tak by jste musel několikráte slyšet, že sjezdovka v Lichkově již mohla dávno stát ale jediný problém je asi v polovině hektaru který vlastní obec a podle poslední informace na zastupitelstvu pan starosta řekl, že obec nemá v úmyslu žádné pozemky v této lokalitě prodávat. Tak si myslím, že brečíte na nesprávném hrobě a už se na Vás těším jak 16.4. v 18.00 hod. na zastupitelstvu budete veřejně bojovat za vlek, který tady mohl stát již tři roky. Ale myslím si, že na to nemáte, soudě podle toho že se bojíte i pod svůj názor podepsat. Jste jen takový štěkálek, který má jen nato, opakovat drby a hlavně, někde zezadu aby se na něj nepřišlo. Pokud se mýlím rád se s Vámi sejdu a můžeme si tyto věci vyjasnit. Ale Vy na to nemáte. Tento Váš problém zcela patří na veřejné zasedání zastupitelstva ale protože nejste schopen toto provést - musel by jste vylézt z díry - tak volíte tento způsob komunikace Vám asi blízký. I přesto Vám odpovídám. Vždy jsem měl raději hulváty před sebou, než "slušné anonymy", za sebou.
zdraví Urban
Vážený pisateli, pisatelko "Prvosenko jarní", nejprve osvětlím několik základních informací.
  • Pan Martin Smital je osoba žijící v ČR, nejedná se tedy o žádný pseudonym. Svůj názor publikoval také na fóru internetového serveru TZB-info, jako reakci na komentář jistého pisatele, který s podivem glosoval situaci ohledně výstavby VE na k.ú. Boží Dar, pod názvem - jsem PRO....
  • Články i komentáře jsou dílem čtenářů z celé republiky. Není podmínkou, že by musel být z našeho regionu. Jinde již větrníky stojí a občané s nimi mají své zkušenosti. Za tyto postřehy jsem, já sám, opravdu vděčný. Jsou to totiž názory lidí, které mají již svou vlastní zkušenost, kdežto my neustále tápeme a sháníme právě informace tohoto ražení.
  • Další skutečností na kterou bych chtěl reagovat je slůvko hulvát. Vážený pane, paní pokud chcete na těchto stránkách kohokoliv napadat, nebuďte srab a podepište se. V opačném případě, pokud jakýkoliv článek, či komentář bude obsahovat hanlivé slovo, urážku tento ihned stáhnu. Je to jednoduché, pokud si za článkem tohoto typu stojíte, podepište se!
Na první část Vašeho komentáře, ohledně sjezdovky v obci Lichkov nebudu rozsáhle reagovat, mám zato, že pan Josef Urban Vám základní problém objasnil více než jasně a pro další informace, které Vás postaví do zcela jiného spektra názorového smýšlení, budete osobně kontaktovat přímo pana Urbana. Názory typu "jedna paní povídala", jež v obci záměrně trousí skupina obyvatel spojená s některými představiteli obce, nemusí být vždy pravdivé. Sám, jako bývalý člen Výkonného výboru TJ, bych Vám mohl také několik zajímavých postřehů objasnit. P.s.: Již moje maminka mi říkávala, že za každým problémem jsou strany dvě. Ale také, že "Na každém šprochu je pravdy trochu".
V další části Vašeho příspěvku se zmiňujete o stavbě našeho domu pod "nebezpečnými strašáky" v Králíkách. K tomu mám několik faktických připomínek. Sám osobně jsem již v roce 2006 navštívil starostu obce Lichkov s žádostí o poskytnutí územního plánu obce s myšlenkou výstavby rodinného domu na k.ú. Lichkov. Bohužel obec žádné stavební pozemky, o které bychom měli zájem, nevlastní. Po demokratické diskuzi jsme usoudili, že se tedy poohlídneme po pozemku v okolí. Zajímal jsem se o pozemky v okolí Červené Vody a Králík. Červenou Vodu jsme záhy zamítli z důvodu složitého dojíždění do zaměstnání. Bohužel ani v Králíkách nám město nenabídlo pozemek, který by se nám líbil (pouze jeden v nabídce). Proto jsme byli nuceni shánět pozemek od soukromých vlastníků. Vytipovali jsme si několik lokalit a začali vyjednávat. Pozemků opravdu není a nebylo tolik, že bychom mohli jásat. Nakonec nám náhoda "přihrála" pozemek v jedné z opravdu klidných, okrajových částí města Králíky, který jsme si nakonec vybrali. Po zvážení všech pro a proti jsme jej koupili (Chtěl bych podotknout, že pokud bychom kupovali pozemek od města, vyšel by nás levněji. Pokud by byl v Lichkově vyšel by nás o několik desítek tisíc levněji). Brali jsme v potaz jak umístění pozemku, tak především zázemí které město poskytuje. Ať již je to dopravní obslužnost, kvalita vzdělávacího systému (jak víte jsem otcem dvou dětí předškolního věku) tak služeb ve městě nabízených - lékař, bankovní domy, sportovní a kulturní vyžití. Těchto služeb nabízí město Králíky oproti obci Lichkov nesčetněkrát více. Neopomenutelným faktorem byla i skutečnost dostupnosti rodičů mých a manželky. Všichni jsou už dávno v důchodovém věku a snaha pomoci, nejenom v nouzi, byla také zásadním kritériem výběru. Vždy jsme za rodiči dojížděli minimálně dvakrát v týdnu. Toto nám stejně jako spousta dalších více, či méně nepříjemných povinností odpadne. To je jen stručný výčet skutečností které nás přesvědčili o koupi pozemku pod "nebezpečnými strašáky".
Pro pořádek VE na které se budu dívat z domu, jsou cca 20-25 metrů vysoké a beru je spíše jako takovou hračku než zdroj výroby zelené energie. I přesto Vás upozorňuji, že je opravdu slyšíme. Jsou to stroje které mají několikrát více otáček než VE zamýšlené na jiných místech našeho kraje.
Dovoluji si Vám nabídnout, samozřejmě po dostavbě domu - předpokládám, že dle komentáře jste zastáncem větrníků - víkendový pobyt v pokoji pro hosty s výhledem na tyto "nebezpečné strašáky". Samozřejmě grátis! My s manželkou opravdu nejsme šťastni, že i tyto byť malé VE jsou v naší blízkosti. Bohužel jsme neměli, dle výše uvedených skutečností až tak na výběr.
S úctou Darebný Jiří
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama