Větrné elektrárny- hrozba sportovnímu letectví?

28. května 2008 v 18:19 | Josef Uher
Další z negativních jevů větrných elektráren hlásí piloti sportovních letadel.
V Časopise Pilot - 4/2008, Letecké Amatérské Asociace ČR, se v článku Jana Fridricha z pracovního jednání EMF ve Španělském Madridu dočteme, že na pracovním jednání Evropské Ultralehké Federace (EMF), který dnes reprezentuje více než 50 000 UL pilotů, zaznělo od delegáta Belgie a Paula Dewhursta delegáta Velké Británie, že obě země mají problémy s větrnými elektrárnami (VE) kolem letišť.
Zdá se tedy, že je jen otázkou času kdy bude mít i naše sportovní letectví stejný problém v kontextu plánované výstavby stovek až tisíců větrných elektráren, při nekoncepční živelné výstavbě VE a historicky velkým počtem sportovních letišť v České Republice.
Desítky občanských iniciativ, mnoho jednotlivců, odborníků i obyčejných lidí již delší dobu upozorňují na nesmyslné ničení krajiny, ztráty hodnoty nemovitostí a zhoršování kvality životního prostředí našeho venkova pro minimální energetický a tím i ekologický přínos VE.
Sportovní létání je tedy další z činností, které tyto obří stavby, plánované většinou ve větrných parcích, mohou negativně ovlivnit.
Po zkušenostech z členských zemí EMF by se i naši příznivci létání měli začít více zajímat o plánované výstavby VE v okolí letišť a uplatňovat v čas svá práva v povolovacích řízeních VE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama