Listopad 2008

ZLOČINNÉ SPOLČENÍ

27. listopadu 2008 v 17:48 | Josef Ježek
Sledování sdělovacích prostředků posledních dnů mne opět přivádí k nepříčetnosti. Nejsou to neutuchající tanečky politiků, proti nimž se časem člověk stává imunním, ale celých institucí, které se tváří jako státní, polostátní či dokonce unijní. Po důkladnější analýze problematiky musí každého napadnout sousloví: ZLOČINNÉ SPOLČENÍ. Zcela odpovídá obrazu společnosti na počátku jednadvacátého století i kriminálním kauzám v České republice takto pojmenovaným.

E.ON odhaduje, že zdraží elektřinu o 14 až 16 procent

15. listopadu 2008 v 18:01 | čtk
Elektřina na jihu Čech a Moravy příští rok podraží. Energetická společnost E.ON odhaduje, že se její cena zvýší v průměru o 14 až 16 procent. E.ON zdraží i plyn pro jihočeské zákazníky, odhadem o tři až pět procent. Konečné růsty cen oznámí společnost koncem listopadu po rozhodnutí regulačního úřadu.

Země byla krůček před elektrickým black-outem

15. listopadu 2008 v 17:56 | MAREK KERLES
Česká republika byla v pondělí a v úterý jen krůček od energetické krize. Převalila se přes ni totiž elektrická "tsunami", která mohla v krajním případě způsobit až výpadek sítí - tzv. black-out. LN to potvrdilo vedení České energetické a přenosové soustavy (ČEPS).

Koho zastupují?

9. listopadu 2008 v 7:05 | Alois Pávek
V poslední době si často kladu otázku, koho vlastně zastupují členové Zastupitelstva obce Mladkov. Napadá mě to v souvislosti s chystanou výstavbou větrných elektráren v lokalitě Hraniční vrch nad Mladkovem.

Kraj chce zpřísnit stavbu větrníků

8. listopadu 2008 v 7:30 | větrník
Střední Morava - Pokud bude někdo chtít od příštího roku postavit v Olomouckém kraji větrnou elektrárnu, bude to mít mnohem těžší. Na krajském úřadě totiž vzniká studie, která podle odborníků rozvoj staveb stožárů přibrzdí.

Mají v kraji stát větrné elektrárny?

4. listopadu 2008 v 18:28 | větrník
Za čím jezdí turisté? Za pěknou krajinou. A větrné elektrárny nejsou zrovna estetickým prvkem, který by zkrášloval českou krajinu.Jsem příznivcem alternativních zdrojů energie, ale je otázkou, jestli jsou v tomto případě vložené náklady efektivní, při výrobě větrných elektráren se spotřebují tuny železa. Otázkou je, zdali má v České republice budování větrných elektráren smysl. Chápu je na mořských pobřežích nebo v otevřených prostorách, ale v našem kraji k nim mám rezervovaný postoj.

Miloslav Macela, radní pardubického kraje
Článek otištěn v MF Dnes dne 4.11.2008