Prosinec 2008

Vánoční, novoroční přání

24. prosince 2008 v 12:55 | větrník
Dámy, pánové - přátelé,
dovolte mi abych i já Vám touto cestou poděkoval za Vaši příkladnou spolupráci. Děkuji za Vaše články, materiály, upozornění, které mi zasíláte. Děkuji, že v tak hojném počtu navštěvujete tento skromný blog.
Jsem přesvědčen, že naše plodná spolupráce, bude pokračovat - k oboustranné prospěšnosti - i v novém roce, roce 2009.
Jirka

Poděkování + přání

24. prosince 2008 v 12:46 | větrník
Už od dětství nás učili, že když vám někdo pomůže, vždy je slušností v rámci svých možností mu službu oplatit nebo alespoň hezky poděkovat. Touto cestou bychom v tyto sváteční dny, chtěli poděkovat všem, kteří nás jakkoliv podpořili, či podporují v našem nelehkém "boji s větrnými mlýny."
Naším tradičním "spojencem" jsou především Občanská sdružení s totožným zaměřením. Zde bychom chtěli vyzdvihnout pány Jana Kaňku a Pepíka Uhra. Tento rok se naše řady rozšířili i o přátele z polského území, kde jsou stejně jako u nás peníze a prospěch investorů stále nadřazeny krajině a obyvatelům zde žijícím. Nesmutněme - bojujme!
OS Za naší přírodu


Ani nové vedení kraje větrníky nechce

24. prosince 2008 v 11:54 | Jihlavské listy
Sociální demokraté v čele Vysočiny se shodnou s bývalou pravicovou koalicí v pohledu na větrné elektrárny. Nová krajská rada přijala nesouhlasné usnesení o stavbě větrného parku na Havlíčkobrodsku.

"Důvody jsou ohrožení krajinného rázu Vysočiny, možnosti výpadku energetické sítě a doplnili jsme i bezpečnost a zdraví obyvatel na pozemních komunikacích," uvedl radní pro životní prostředí Zdeněk Ryšavý. Rada posílá záměr parku u obcí Čachotín a Jitkov na zevrubnější posuzování vlivu na životní prostředí (proces EIA).

Obce chtějí větrníky, Kraj Vysočina je proti

24. prosince 2008 v 11:50 | Přemysl Houžvička
Na Vysočině se větrné elektrárny plánují u obcí Čachotín a Jitkov na Havlíčkobrodsku. Projekty na parky se třemi větrníky chystají soukromí investoři se souhlasem tamních obecních úřadů. Proti jejich stavbě je krajský úřad. Podle krajských úředníků nelze vyloučit to, že by větrníky mohly uškodit nedaleké evropsky významné lokalitě s netopýrem velkým.

Větrníky na Klínovci dle posudku uškodí lidem i přírodě

24. prosince 2008 v 11:48 | Tomáš Fránek
Pokud se investorovi podaří prosadit výstavbu větrných elektráren na nejvyšším vrcholu Krušných hor Klínovci, bude to velmi podezřelé.

Větrníky u Helfštýna nechceme, rozhodl kraj

24. prosince 2008 v 11:30 | aktuálně.cz
Krajina, které dominují hrad Helfštýn a známé poutní místo Hostýn, je daleko cennější, než ekonomický zájem investorů vydělat na větrné energii.

Jáchymov změnil názor, už nechce větrníky

24. prosince 2008 v 11:24 | Regionální mutace Mladá fronta DNES - karlovarský kraj
Jáchymov změnil názor na stavbu farmy větrných elektráren na nejvyšším krušnohorském vrcholu Klínovci a chce od ní odstoupit.