Leden 2009

Politici odmítli větrný park v Krušných horách

22. ledna 2009 v 21:01 | Artur Janoušek
Krušné hory - Vedení Ústeckého kraje nechce, aby u Moldavy vyrostlo pětačtyřicet větrných elektráren. Žádá o podrobnou analýzu, která ukáže, jaký dopad by měly obří vrtule na krajinu a život lidí v okolí.

Budou v horách elektrárny?

22. ledna 2009 v 18:29 | Regionální mutace Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko
ZPRÁVY Z MĚST KRAJE Bruntál, Krnov, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem a okolí

Břidličná - Ostré rozepře vyvolává mezi občany Břidličné a okolních obcí Velká Štáhle, Lomnice, Rýžoviště a Huzová-Arnoltice otázka: Mají vzniknout v blízkosti našich domovů větrné elektrárny?
Zatímco příznivci, mezi něž patří mimo jiné vedení uvedených vesnic, zmiňují důležitost přílivu peněz do obecní pokladny a nebojí se narušení kvality života po vzniku elektráren, odpůrci varují před nárůstem hluku, narušením rázu krajiny či třeba před neefektivností "větrníků".

Firma staví větrníky. Bez povolení

15. ledna 2009 v 6:48 | Mladá fronta DNES
Svitavy - Firma, která chce postavit tři stometrové větrné elektrárny u osady Ostrý Kámen na Svitavsku, zřejmě porušila zákon. Podle stavebního úřadu začala se stavbou větrníků, aniž by dostala stavební povolení. Některé účastníky stavebního řízení to pobouřilo.

Bude u Moldavy 45 větrníků?

9. ledna 2009 v 7:00 | LUCIE CHLEBNÁ, ARTUR JANOUŠEK
V Krušných horách má vyrůst obří park větrných elektráren. Obavy mají ekologové a saská vláda.

Větrné Krušné hory

8. ledna 2009 v 20:40 | Vladěna Maršálková, editorka MF DNES
Krušné hory mají zřejmě tu smůlu, že tady hodně fouká. Kosmickou rychlostí tady totiž mizí ztepilé jehličnany, které zpravidla plní funkci větrolamů. Tento smutný fakt a hlavně holé pláně nahrávají zájmu investorů, kteří tady chtějí stavět množství větrných elektráren. A tak se za pár let nejspíše dočkáme úchvatného pohledu, kdy od Teplic po Chomutov zaplní vrcholky hor větrníky. A místo túry po lesní stezce si procházku "střihneme" lesem obřích stožárů.